Як ми Magento вивчали. День 1
- 19 Квітня 2016
- Volodymyr Hodiak
- Розробка
- 5598
Якось ми вирішили з Magento розібратися. Було цікаво, як виглядає "first e-commerce open source platform" зсередини.
Встановлення Magento на Ubuntu. Перші враження.
Максим:
Маженто чи мадженто? Ось у чому питання...
Сьогодні всі, і я також, пробували його інсталювати. Я, як завжди, прийшов наприкінці уроку, тому обрав один зі способів інсталяції через компосер.
Перше, що мені не сподобалося, це те, що потрібно було реєструватися для скачування інсталяційного пакету. Але коли я це зробив, то змінив свою думку.
Завданням було описати процес інсталяції.
Одразу скажу, що це не дуже просто, звичайний користувач цього зробити не зможе, потрібні знання роботи в консольці. Якщо встановлювати через компосер, відповідно, потрібні знання компосеру.
Також для встановлення через компосер потрібно згенерувати приватний та публічний ключ в особистому кабінеті на мадженто – без нього ніяк.
При встановлені мені вказало на відсутність певних бібліотек у налаштуваннях сервера, що зручно.
Припускаю, що далі процес встановлення йде відповідно до запропонованого алгоритму. Оскільки у мене було мало часу, я не встиг цього зробити :(
Таня:
Скачати пакет можна і через Git, і на офіційному сайті. Достатньо розпакувати і запустити setup. Насамперед при встановленні системи йде перевірка всіх необхідних розширень, що досить зручно. Встановлення всіх відсутніх компонентів багато часу не займає, і проблем з установкою практично немає.
Але вже після інсталяції та авторизації в адмінці виникає перша проблема – потрібно запустити крон. Документація по його встановленню досить розмита і не дуже зрозуміла. Це зайняло досить багато часу. Загалом на встановлення пішло близько 1,5 год.
Андрій:
ІMXO, все якось перевантажено. Сам інсталятор зроблений кльово — там детально видає помилки, з якими стикаєшся при інсталяції, виводить інформацію в консоль, всі діла, але потребує певних знань в плані встановлення додаткових модулів для пхп, налаштування крону, якихось таких штук.
Порівняно з тим же шопіфаєм трохи більше геморою. Загалом десь якраз дві години цим займався. Більше нічого сказати не можу, там, кажуть, база на 250 таблиць – цікаво буде подивитися на швидкодію цього всього.
Тарас:
Чесно кажучи, руки в мене не дійшли до коду, але при встановленні це був лютий ппц. Перший етап — це вставлення потрібних php розширень, таких як intl, xls. Зміна прав доступу на публічні директорії проекту. Ще 15 хв мене не пускало в адмінчастину (помилка валідації). Виявилось, що замість e-mail потрібно username. Як на мене, захист занадто складний. Бд достатньо обширна (250 тбл.), але я ще не добрався до структури.
Для новачка буде складно, та й у мідла в певних моментах можуть виникати проблеми. Але зручно, що вся інсталяція відбувається через коносль.
Віталік:
Прийшов я зранку в хорошому настрої, думаю: "Нарешті норм cms розбирати будемо, а не якийсь унилий шопіфай".
Зареєструвався... Завантажив... Все працює швидко. З налаштуваннями та розширеннями всі питання швиденько вирішив... Труднощів не виникало. Клікаю некст... і тут – ерор – нід мускуль 5.6.
Хм... Думаю, поставлю. Півтори години мене любив мій комп... :) Але згодом встановити 5,6 все ж вдалося... тому що прийшов Вова і возлюбив мій апач... Але, на жаль, познайомитися тісніше з магенто я не встиг (про що дуже жалію, бо вважаю цей продукт досить хорошим, хоч і складним в освоєнні, оскільки він все-таки на зенд фреймі побудований.
З повагою, В. С.
Олексій:
Перше враження про платформу Magento досить хороше. Оскільки система доволі популярна, інформації більш ніж достатньо як на офіційних ресурсах, так і на відкритих тематичних форумах.
Стандартний процес встановлення передбачає покрокову інструкцію з інформативними підказками та приємним, простим користувацьким інтерфейсом. Попри це все, Magento має певні системні вимоги для сервера, який доведеться додатково налаштовувати.
В розробника-початківця при встановленні можуть виникнути проблеми з php модулями, правами доступу та конфігуруванням cron-тасків. Але і в цьому випадку документації вистачає для усунення проблеми. Звичайно, платформу неможливо оцінити за перші дві години "знайомства", однак відчуття надії на хорошу "співпрацю" все ж є.
Підсумок:
Потужна така штука. Бд велика. Але все робити на Magento – не варіант. Грузиться після встановлення демо каталог відносно повільно, зате все готове.
Далі буде...